Co warto wiedzieć o awenturynie?

Awenturyn to pojęcie, które dla zdecydowanej większości ludzi brzmi dość enigmatycznie. Tymczasem to nic innego jak kamień mineralny, zwany także Kamieniem Możliwości. Awenturynowi przypisuje się naprawdę szereg właściwości leczniczych i magicznych. Warto byłoby je poznać, zanim sięgniemy po ten wyjątkowy kamień. Dobrze jest mieć również świadomość tego, jak on wygląda. Wówczas będziemy mieli pewność, że sięgamy po właściwy kamień.

Jak wygląda awenturyn?

Jak już zaznaczono na wstępie, awenturyn to kamień wyjątkowy. Warto byłoby więc poznać jego wygląd i wiedzieć, gdzie możemy go poszukiwać. Kamienie, zwane awenturynami należą do krzemianów i stanowią jedną z odmian kwarcu. Bardzo powszechne są awenturyny w kolorze zielonym. To właśnie ta barwa najbardziej kojarzy się z tym kamieniem. Rzadko, ale zdarza się, że Kamień Możliwości posiada kolor niebieski. Czasami może on przybierać również takie kolory jak czerwień, pomarańcz, fiolet czy brąz. Spotkać można także kamienie o zabarwieniu szarym. Jeżeli zastanawiamy się więc nad tym, jak rozpoznać awenturyn, dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, w jakich odcieniach z nią występuje. Należy pamiętać, że awenturyny w mniej typowych odcieniach mogą być nieco droższe. Należy mieć świadomość tego, iż awenturyny po obróbce mogą być półmatowe, mleczne albo błyszczące. Warto więc wybrać taki kamień, który odpowiada naszym preferencjom.

Jakie właściwości magiczne posiada awenturyn?

Dobrze byłoby wiedzieć nie tylko to, jak wygląda Kamień Możliwości, ale i to, jakie awenturyn właściwości magiczne posiada. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Inaczej nie nosiłby on miana Kamienia Możliwości. Już w czasach starożytnych wierzono, że kamień ten pomaga w poczęciu dziecka. Polecano go więc parom długo starającym się o upragnione potomstwo. Wierzono również, że Kamień Możliwości pomaga w interesach. Nie sposób nie zauważyć, że dzięki awenturynowi wszelkie inwestycje mogą pójść nam zdecydowanie lepiej. Ten wyjątkowy kamień poprawia również funkcjonowanie naszego narządu wzroku. Wiele osób uważa, że awenturyn pomaga również w ochronie przed złym spojrzeniem i urokami. Awenturyn możemy mieć przy sobie w formie biżuterii. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się amulety z Kamieniem Możliwości, zawiązane na rzemyku. Można zdecydować się także na zakup kolczyków, bransolety czy pierścionka z tym wyjątkowym minerałem. Warto jednak pamiętać o tym, że kamienie wymagają regularnego noszenia. W przeciwnym bowiem razie nie będą mogły przynieść pożądanych rezultatów. Jeśli więc chcemy skorzystać z właściwości magicznych awenturynu, powinniśmy nosić go przy sobie bardzo często. Należy także pamiętać, że kamień nie załatwi wszystkiego za nas. Należy więc podążać w ściśle obranym przez siebie kierunku. Awenturyn zapewni nam zaś pomyślność losu w wielu aspektach.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *